Vodní živel

Šutrologie

8. února 2008 v 23:07 | Magdalena Simuel
Neboli mineralogie =) Vybrala jsem tři drahé kameny:
Křišťál
Je symbolem světla na Zemi, průzračnosti duše, síly léčivé energie. Je jako katalyzátor, který přijímá a vysílá energii zároveň, vyrovnává rovnováhu, stává se zrcadlem naší duše, průvodcem k nekonečnu. V magické oblasti má odporovat veškerému zlu, neutralizovat negativní energii a černou magii, podporuje jasnozřivost, dodává energii a světlo do našeho snažení. Propojuje naší duši s vesmírnou věčností, harmonizuje, čistí a chrání auru, odstraňuje blokády bránící průtoku energie, odplavuje veškeré nečistoty aury a disharmonie duše. Je dokonalý nositel čistého světla. Jeho jasný, přímý paprsek obsahuje všechny barvy duhy. Spojuje nás s absolutnem a s pramenem prapůvodní energie, která se skrývá v hloubi naší duše jako božské světlo, prozařující celý tento svět. Neustále nás zve ke splynutí s jeho jasným světlem. Podobně jako ametyst je všude ve světě ceněn jako meditativní kámen - dnes stejně jako dřív.
Astrologické přiřazení: Kozoroh, Lev, Blíženci
Měsíční kámen
Měsíční kámen je odrůda živce, silikát sodíku a vápníku s mléčně modrým zbarvením a záhadnou hrou světla. Nazývá se také selenit, dodává mír do ustaraných a utrápených myslí. Byl doporučován námořníkům a cestovatelům, kterým pomáhal ztišit starosti z nejistého osudu. Posiluje unikátní schopnost majitele, schopnost změnit místo bydliště, jemnost a něžnost, vzpomínky. Kromě toho reguluje zatížení a reguluje příliš sebevědomé lidi. Je velmi silný při úplňku, v té chvíli získává silný lesk. Používá se při epilepsii, ledvinových a žlučníkových kolikách. Národy starověku věřily, že se intenzita jeho lesku mění v závislosti na měsíčních fázích, které údajně také ovlivňují jeho účinky, při dorůstajícím měsíci má moc vzbuzovat náklonnost a lásku, při přibývajícím měsíci jej lze použít k věštění budoucnosti. Existuje i černý měsíční kámen labradorit.
Astrologické přiřazení: Býk, Štír
Tygří oko
Je to žlutohnědý chalcedon s vláknitou příměsí hydroxidu železa. Posiluje schopnost soustředit se, podporuje zdraví a mysl, pedagogické schopnosti. Chrání před trápením, nesmyslnou žárlivostí, konkurenty a ješitností. Svého majitele činí odvážným, sebevědomým, a proto se hodí do začátků nových projektů v životě. Hřeje naše tělo a pomáhá rychleji překonat nachlazení. V tomto případě pokládáme kámen na třetí čakru. Vzdáleněji mírní také astma, za tímto účelem se nosí na hrudi. Podporuje nazírání do vlastního nitra. Pod jeho vlivem si uvědomíme omezenost hmotného světa. Ukazuje, že život je v neustálém pohybu. Vyzývá nás k tomu, abychom šli stále dál, abychom se nebáli pohledět hlouběji, dokud ve svém nitru nenajdeme ten zlatý poklad, naplňující nás teplem, štěstím a pocitem bezpečnosti. Jeho centrem je solar plexus, ale současně ovlivňuje posílení zraku, neboť toto oslabení bývá často zaviněno emotivními blokádami, které se zde tvoří.
Astrologické přiřazení: Blíženci, Lev, Panna

Pár obrázků

23. srpna 2007 v 23:01 | Fairy Angela
Ahojky lidičky, přidávám sem pár obrázků! Snad se vám budou líbit. Papa vaše Angela.

Obrázky od Terky:-)

8. května 2006 v 10:43 | Raduška Czech
Obrázky Vodopádů od Terky!!!

Element voda

13. února 2006 v 20:17 | Magdalena Simuel
Voda
Voda je nejdůležitější látkou na světě, bez ní bychom nemohli žít. Naše těla obsahují 90 % tekutin. Myšlenky a modlidby jsou v blízkosti vody zesíleny. Tak jako voda v přírodě tvoří oceány a řeky v neustálém koloběhu s atmosférou (deště), představuje i mezibuněčná tekutina v našem těle obdobně vnitřní prostředí ("astmosféru pro buněčný ľivot"). Voda je emocionální živel. Fantaziemi a sny vodních znamení se živí duchovní svět lidstva. "Vodní lidé jsou především v kontaktu se svými city, jsou otevřeni i těm nejjemnějším poznatkům o věcech mimo nás.
Voda reprezentuje oblast hlubokých emocí a reakcí na okolní svět, tudíž není náhodou, že jsou zrozenci vodních znamení přecitlivělí, psychicky snadno zranitelní. Jelikož voda je proměnlivá, nemá žádnou vlastní formu a pevnost, bývají vodní typy lidí ovlivnitelní, dají na mínění druhých lidí. Voda je emocionální energie, která je manifestovaná ve fyzickém světě. Představuje sílu základních životních rytmů. Příliv a odliv. Schopnost cítit a reagovat jako organismus.
Vodní znamení
Rak - je domov primární louže, z níž všichni pocházíme. Malá vodní hladina mikrokosmu, v níž se zrcadlí makrokosmos. Oběhové systémy umožňují pocit celistvosti, a tím i primární vědomí sebe sama na úrovni cítění a reagování.
Štír - je voda, která spojuje jedince se větším celkem. Záliv individuálního vědomí je spojen průlivem společenského, skupinového vědomí s oceánem vědomí kolektivního. Nebo také nevědomí. Je to přechodné stadium mezi Rakem a Rybami
Ryby - jsou vodou oceánu, obrovského živého funkčního strukturovaného prostředí, které má svůj rytmus, obyvatele i kulisy. Jedinec se v Rybách stává součástí organizovaného všelidského celku a podílí se na jeho rytmu produkce a distribuce
 
 

Reklama