Studenti a profesoři

PoZ aneb Na co vás chce Saluko nalákat.

5. října 2006 v 11:25 | Hedvik Segon
Hmm, tak jo, učím jedině PoZ, tedy \"Pěkně od základů\" (možná se to časem změní, ale, nepočítám s tím) a co k tomuto předmětu říct? Tak snad o co se jedná. Na hodinách jde spíš o diskusní kroužek, nevim proč, ale vždycky jen dvou lidí ze třídy, tedy mě a nějakého, snad, žáka. Sám nevím jak těm lidem říkat. Víc lidí snad nikdy najednou nepřišlo, ale zase, vždycky jiný žák....
Výuka nemá ani systematické zaměření, ani celkový kontext. Má jen jeden cíl, pokoušet se stále a dokola vytahovat lidi, kteří se v internetové spleti stratí v informacích, zase zpět k realitě. Popřípadě, napravovat omyly, ovšem, jen s mými skromnými znalostmi. Prostě a jednoduše, přivést ty co tápají na trochu samostatnější a jasnější cestu a nenechat je upadnout do bahna, které tu loni šířili někteří rádoby-profesoři. Pevně doufám, že to dokážu, zvlášť u některých. No a druhý produkt, snažit se prostě kecat a zkoušet dál objevit cesty magie, protože ani moje poznání není nevyčerpatelné, ani mé vybudované názory neomylné. Takže, proč se o nich trochu nehádat? Můžu nabídnout těm, co hledájí pomocnou ruku, ale těm, co nehledají, toho moc nabízet nehodlám........ no a konečně, ti, co už našli alespoň to co já, nebo, obecně, kdokoli, klidně přijďte, přečtěte si výklady, případně se i přihlašte, seřvěte mě, když se vám bude zdát, že píšu žvásty, kecat se dá vždycky a já mám ještě minimálně 10 míst;)

Starověké národy aneb Na co vás chce Akáša nalákat.

4. října 2006 v 16:40 | Hedvik Segon
Lidská zvědavost je nekonečná, a přiznejme si, koho z nás alespoň jednou v životě nenapadlo, jaké by to bylo být 'vševědoucí' nebo alespoň koutkem oka nahlédnout do budoucnosti, a na základě těchto informací se vyhnout nějaké pohromě nebo si zlepšit život. Tato touha je snad stará jako lidstvo samo - už v pradávných dobách se lidé snažili nakouknout za bránu času a osudu různými prostředky a snažili se odhadnout budousí události. V této třídě budem postupně probírat ty nejznámější z nich, jako jsou karty, runy, kostky, kyvadlo, věštění z ruky... Pevně věřím, že se nám podaří posílit naši senzibilitu vůči jemným vibracím událostí, které pronikají prostorem, jak z budoucnosti, tak z minulosti, a na tomto základě poodhalíme alespoň kousek závoje halícího bránu času a prostoru...

Mineralogie aneb Na co vás chce Akáša nalákat.

4. října 2006 v 16:38 | Hedvik Segon
Ráda vás také uvítám na mineralogii, kde se budeme učit o magické, ochrané a léčivé moci kamenů. Pro mnoho lidí je kámen jen tvrdá mrtvá hmota, ale to je buhužel velký omyl. Ani ten nejtvrdší kámen, nemá 'tvrdou nebo mrtvou duši' a je schopen velice dobře pracovat s energiemi, které do sebe nasává z okolí, a umí je přetranformovat a zase je vyzařovat zpět. Každý krystal má také nějaké své přírodní vlastnosti a vybrace, které se liší dle vzniku a tvaru kamene, z jaké je horniny a jaké má mikroskopické složení. Účelem naší třídy není chemický nebo fyziologický rozbor, nebo nauka o přeměně železné rudy v kov, ale o esoterických, duchovních a léčitelských vlastnostech kamenů.

Energie aneb Na co vás chce Akáša nalákat.

4. října 2006 v 16:38 | Hedvik Segon
V dnešní době si pod pojmem energie spousta lidí přestaví elektrickou zásuvku, nebo předražený účet od rozvodých závodů :-). Tohle ovšem není zrovna typ energie, která nás bude v předmětu 'Energie' zajímat, ale pokusíme se tu objevit princip, a obrovský potenciál jemnohmotných energií, které podstatným způsobem ovlivňují, nebo doslova utvářejí naše životy. V této třídě se budeme zabívat především tím, jaké různé možnosti a druhy energie proudí našimi životy a jak ji co nejlépe využít ku prospěchu všech, od léčitelských energií v podobě Reiki, bioenergie, sexuální a tělesné energie v podobě tantry a kundalini, o nebezpečí patogeních zón, a působení energie v podobě myšlenky.
 
 

Reklama