Únor 2008

Duchovno vs. Bysnys

24. února 2008 v 4:06 | Dark Darr |  Měsíce problematiky
DUCHOVNO VS. BYSNYS.
Dvě naprosto odlišné a přitom vždy spjaté oblasti. Důkladný rozbor této problematiky by vydal na několik objemných knih, ale toho se ode mě nedočkáte, protože kdybych to uměl, tak se tím živím. Myslím, že slovu bysnys rozumí i nemluvňata, ale co je vlastně duchovno?Pro každého bude znamenat něco jiného, každý člověk vnímá duchovno po svém. Někdo má jen své vlastní , jiný zahrunuje do tohoto slova celý svět a dění v něm i kolem něj. Opravdu duchovním životem žije jen poustevník v jeskyni , živící se kořínky a bylinkami. Pro drtivou většinu lidí je důležité duchovno i bysnys. K bysnysu je nutí potřeba vydělávat peníze ( za bysnys počítám i to , že je člověk zaměstaný). Kdežto k duchovnímu životu se už člověk musí přinutit sám a to je v dnešní konzumní době jev ne zase tak samozřejmý. Duchovno by měl každý vnímat jako velmi příjemné a potřebné. Vždyť je důležité zastavit se v dnešní šíleně uspěchané době a třeba si přečíst knihu. Jít do přírody a dýchat, vnímat tu krásu co je všude kolem nás.Víme přece, že když je nemocná duše, je nemocné celé tělo. Naše duše jsou spojeny s přírodou i s vesmírem. a naším cílem by mělo být porozumět tomuto spojení a snažit se žít v souladu s hodnotami , které vyznávali naší předkové už od nepaměti. Zapomínáme na tisíciletími prověřené moudra a snažíme se být chytřejší, než ti co tady žili před námi. To že máme vyspělou techniku a nejmodernější vynálezy neznamená, že náš duchovní svět je bohatší, ba právě naopak. Naším cílem by mělo být , byť jen ve svém malém okolí ,šířit důležitost kvalitního duševního života a předávat jej dál dalším generacím. Věřím, že se to podaří a člověk se pomalu vrátí sám k sobě, vátí se k jiným lidem, k přírodě, ke kráse ducha


Šutrologie

8. února 2008 v 23:07 | Magdalena Simuel |  Vodní živel
Neboli mineralogie =) Vybrala jsem tři drahé kameny:
Křišťál
Je symbolem světla na Zemi, průzračnosti duše, síly léčivé energie. Je jako katalyzátor, který přijímá a vysílá energii zároveň, vyrovnává rovnováhu, stává se zrcadlem naší duše, průvodcem k nekonečnu. V magické oblasti má odporovat veškerému zlu, neutralizovat negativní energii a černou magii, podporuje jasnozřivost, dodává energii a světlo do našeho snažení. Propojuje naší duši s vesmírnou věčností, harmonizuje, čistí a chrání auru, odstraňuje blokády bránící průtoku energie, odplavuje veškeré nečistoty aury a disharmonie duše. Je dokonalý nositel čistého světla. Jeho jasný, přímý paprsek obsahuje všechny barvy duhy. Spojuje nás s absolutnem a s pramenem prapůvodní energie, která se skrývá v hloubi naší duše jako božské světlo, prozařující celý tento svět. Neustále nás zve ke splynutí s jeho jasným světlem. Podobně jako ametyst je všude ve světě ceněn jako meditativní kámen - dnes stejně jako dřív.
Astrologické přiřazení: Kozoroh, Lev, Blíženci
Měsíční kámen
Měsíční kámen je odrůda živce, silikát sodíku a vápníku s mléčně modrým zbarvením a záhadnou hrou světla. Nazývá se také selenit, dodává mír do ustaraných a utrápených myslí. Byl doporučován námořníkům a cestovatelům, kterým pomáhal ztišit starosti z nejistého osudu. Posiluje unikátní schopnost majitele, schopnost změnit místo bydliště, jemnost a něžnost, vzpomínky. Kromě toho reguluje zatížení a reguluje příliš sebevědomé lidi. Je velmi silný při úplňku, v té chvíli získává silný lesk. Používá se při epilepsii, ledvinových a žlučníkových kolikách. Národy starověku věřily, že se intenzita jeho lesku mění v závislosti na měsíčních fázích, které údajně také ovlivňují jeho účinky, při dorůstajícím měsíci má moc vzbuzovat náklonnost a lásku, při přibývajícím měsíci jej lze použít k věštění budoucnosti. Existuje i černý měsíční kámen labradorit.
Astrologické přiřazení: Býk, Štír
Tygří oko
Je to žlutohnědý chalcedon s vláknitou příměsí hydroxidu železa. Posiluje schopnost soustředit se, podporuje zdraví a mysl, pedagogické schopnosti. Chrání před trápením, nesmyslnou žárlivostí, konkurenty a ješitností. Svého majitele činí odvážným, sebevědomým, a proto se hodí do začátků nových projektů v životě. Hřeje naše tělo a pomáhá rychleji překonat nachlazení. V tomto případě pokládáme kámen na třetí čakru. Vzdáleněji mírní také astma, za tímto účelem se nosí na hrudi. Podporuje nazírání do vlastního nitra. Pod jeho vlivem si uvědomíme omezenost hmotného světa. Ukazuje, že život je v neustálém pohybu. Vyzývá nás k tomu, abychom šli stále dál, abychom se nebáli pohledět hlouběji, dokud ve svém nitru nenajdeme ten zlatý poklad, naplňující nás teplem, štěstím a pocitem bezpečnosti. Jeho centrem je solar plexus, ale současně ovlivňuje posílení zraku, neboť toto oslabení bývá často zaviněno emotivními blokádami, které se zde tvoří.
Astrologické přiřazení: Blíženci, Lev, Panna