Karel WeinfurteI IV. část

4. listopadu 2007 v 21:40 |  Měsíc Karla Weinfurtera

Díla :
Weinfurter Karel: Léčba nervů přírodními silami
obsahu: myšlenka a zdraví, léčba pranou, silami psychickými, autosugescí, telepatická, modlitbou a vírou, koncentrací


Weinfurter Karel: Mystický slabikář 1. a 2. díl
Mystický slabikář Karla Weinfurtera představuje pro čtenáře průvodce ke spisům středověkých mystiků a alchymistů, ke knihám východní moudrosti a ke starým mýtům, legendám a pohádkám, ve kterých je čistá mystika zakryta různými znaky a symboly, jejichž pravý význam odhalí jen ten, kdo sám v sobě nalezne k těmto mysteriím klíč.
Druhý mystický slabikář Karla Weinfurtera navazuje na úspěšnou první část a má stejný cíl - zpřístupnit potřebné informace pro snadnější pochopení důležitých mystických spisů a tajných knih (např. rosikruciánské nauky, kabalistická mysteria aj.)

..pokračování kvůli úpravě pod clickem na Celý článek..♥
Weinfurter Karel: Učebnice magického myšlení
Dočtete se o magické síle myšlenek, zákonu modlitby, klidu, o mystériu spánku a užitku zapomonínání, apod.


Weinfurter Karel: Astrologie speciální
Tato kniha, navazující na knihu Astrologie všeobecná, předkládá konkrétní výklad postavení planet v jednotlivých domech Zodiaku a jejich vliv na různé oblasti života člověka. Kniha také podává výklad a výpočet solárního a lunárního horoskopu, výklad direkcí, tranzitů, zatmění slunce a měsíce, zabývá se také horoskopem početí a dalšími zajímavými aspekty astrologie.
Kniha předkládá zajímavé aspekty astrologie.


Weinfurter Karel: Astrologie všeobecná
Autor - zakladatel české mystické školy, spisovatel a překladatel mystických a okultních spisů předkládá čtenáři kompletní dílo, které srozumitelným jazykem přiblíží astrologii s jejími pojmy, výpočty a různými směry v této vědě. Při výkladu vychází především ze svých celoživotních zkušeností a z učení starých astrologů. V celé knize je největší důraz kladen na duchovní aspekt člověka - hledajícího.
Přiblížení astrologie - směry, pojmy, výpočty.Weinfurter Karel: Paměti okultisty
&quotKdo zůstane před branou, nezví nikdy, co je uvnitř." A právě tato kniha má poučit čtenáře, jak lze vstoupit do tohoto neviditelného chrámu, jaká cesta k tomu je nejlepší, jaká škola je nejspolehlivější a jaká nebezpečí očekávají žáka. V této knize autor řady děl o mystice, buddhismu, hinduismu a dalších poutavě seznamuje čtenáře se svou cestou. Jeho velice bohatý tvůrčí život je podnětem jak pro hledající, tak pro historiky.
Autor seznamuje čtenáře se svou cestou mystiWeinfurter Karel: Astrologie - jak sestavit horoskop
Karel Weinfurter, respektovaná osobnost domácího duchovědného bádání, uzavírá předmluvu svého knihy o astrologii těmito slovy: &quotTyto úvahy jsem napsal proto, aby se čtenáři nedomnívali, že vlivům hvězdným se nelze vyhnouti a že komu je předpověděn zlý osud astrologem, musí mu propadnouti. Všechna pozemská umění prorocká jsou podmínečná, t.j. všechny předpovědi se vyplní jen za určitých okolností, které tu byly v době proroctví. Ale následující okolnosti mohou zvrátit hrozbu, zvláště když člověk tomu svojí vírou pomáhá."

Jiná díla :
Weinfurter Karel Z pouček Jakuba Bohmeho
Weinfurter Karel O nadsmyslném životě
Weinfurter Karel Léčba přírodními silami
Weinfurter Karel Nauka Bílé lóže
Weinfurter Karel Divy a kouzla indických fakirů
Weinfurter Karel Tajné síly přírody a člověka
Weinfurter Karel Vnitřní člověk a hadí síla
Weinfurter Karel Ohnivý keř
Weinfurter Karel Praktická mystika (Dodatek k Ohnivému keři)

Jen tak okrajově
"Nejvyšší síla na světě jest myšlenka. Síla myšlenky vše poráží a je zároveň silou tvůrčí."

Karel Weifurter patřil mezi významné české mystiky. V knize, kterou jsem četla píše zejména o tom, jakou roli v našem životě sehrává samotná myšlenka.
Síla myšlenky je opravdu mocná a tak se může stát, že si nevědomě přivodíme řadu problémů ač netušíc. Jsou to naše obavy a strachy, které nás tíží a jenž se nám promítají do hlavy a proto se často stane právě to, čeho se bojíme. Myšlenky každého by měly být pozitivní a je třeba věřit, že již máme to, po čem toužíme - pak to jistě dostaneme. Představte si, že jste obklopeni krásným hřejivím světlem lásky a že je i láska ve Vás samotných. Nemyslete jenom na sebe, ale také na lidi kolem.:o)

Měli bychom se naučit zachovávat mlčení. Proč? Protože spousta lidí nemusí o Vašem záměru přemýšlet stejně a naopak Vám může i uškodit, opět silou myšlenky.

Naučte se modlit k Vašemu Bohu. Modlitba je myšlenkové spojení člověka s vyššími neviditelnými silami. Nezapomeňte vždy k modlitbě přidat: "Je-li to vůle boží." a větu "Aby dosažením toho, nebyl nikdo poškozen, aby nikomu tím nebylo ublíženo."

Další důležitou složkou je klid, relaxace. Naučte se odpočívat a nikam nespěchejte. Pokud patříte mezi lidi, kteří si věčně stěžují jako já, že časově vše nestíhají a že na odpočinek není čas - zkuste kratičkou modlitbu k Bohu a on Vám jistě vyhoví. Najednou zjistíte, že i chvilka se dá ušetřit.:o)

Karel Weinfurter píše o důležitosti spánku pro naše tělo, i naší mysl. Měli bychom se naučit chodit spát zásadně přes noc a nikdy ne opačně. Být vzhůru při východu Slunce, které nám dává blahodárnou energii. Jeho a zároveň naše síla stoupá až do 10hodiny dopoledne, kdy je na vrcholu a přetrvává až do 12hodiny v poledne. Po poledni zase síla klesá, takže takoví spáči, kteří jsou schopni spát až do druhé odpoledne moc energie nenačerpají. Spánek vůbec je příznivý k práci okultní. Při spánku je vyvinut zvláštní mystický smysl. Duch může vidět i do budoucna. Snažte se soustředit na to, že S JAKÝMI MYŠLENKAMI USNEME, S TAKOVÝMI SE PROBUDÍME. Usínejte s dobrou náladou a propojte se modlitbou, abyste se zbavili všech obav, hněvu, stresu atd. Můžete poprosit i Boha o radu ve snu, pokud máte nějaký problém. Jeho řešení Vám vyvstane ve snu. Při usínání myslete na zdraví, sílu, nový život, zdar, věčné mládí.....:o)

Lehké myšlenky se udržují nahoře a těžké myšlenky dole. Mohou se tedy udržovat i na věcech kolem nás a třeba i na těch, které nosíme. Nosíme-li starší šaty, v nichž jsme se cítili špatně přes zimu, další zimu bychom je měly vyměnit, protože myšlenky se kdykoliv mohou vrátit. Máme-li nové oblečení stáváme se novými lidmi.

zdroj : http://www.volny.cz/astrolot/zajimavo/46weinfurter.html
http://nina.pina.sblog.cz/magie/
a další stránky ohledně knih a jejich výtisků

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama