Březen 2007

Rozhovor s novou kolejní profesorkou Follew Xawer!

31. března 2007 v 18:57 | Hedvik Segon |  Rozhovory
Tak schválně....kolik z vás ví o naší nové kolejní profesorce něco víc....hmmm....nehlaste se všichni...a proto nás napadlo dozvědět se o ní něco víc..
Jak ses dostala na AU,nebo kdo tě na ní přivedl?
Tak na au jsem se dostala úplně náhodou, hledala jsem na netu něco o Harrym Potterovi a narazila jsem na tento projekt :o). Ani minutu jsem neváhala a zaregistrovala se :o)A objevila jsem ji v roce 2005 v říjnu


Byla jsi student nebo profesor?
nejdřív profesorka, ne ještě s touto přezdívkou, potom jsem odešla....ale nedokázala jsem bez au být a zaregistrovala se jako student, již pod touto přezdívkou.

Co tě po registraci nejvíce zaujalo?
Hih, tak tahle otázka mě trochu dostala. Ale myslím, že jsem z toho byla úplně fascinovaná. A zaujalo mě to, jak je to všechno vymakaný. Jak to do sebe všechno zapadá. Protože takový projekt, jako je AU nikde není.

Upřímně.Byla jsi zklamaná z toho,co tehdejší AU nabízela?
Zklamaná? Proč si to myslíte? Ne nebyla jsem zklamaná, nebyl k tomu snad důvod...nebo jsem ho alespoň neviděla...:oD

Kdo patřil z AU mezi tvé velké přátele,z těch co už tu nejsou?
Tak teď budu upřímná. Nikdo, protože když jsem tam byla poprvé, jako profesorka, tak jsem se tam nestačila skamarádit tak, abych ho považovala za velkého přátele. Když jsem tam byla jako studentka, také jsem nenašla velké přátele. Tak normálně jsem se tam bavila s lidma, ale nikoho jsem nebrala jako víc než kamaráda. To přišlo až potom, a vlastně teď můžu říct, že jako velkého přítele můžu považovat Carol Satan, která tam již není. A ještě Mortticie, ale ta tam stále je, i když chvíli nebyla :oD. A ještě musím zmínit jednoho velkého přítele, který tam je a poznala jsem ji nedávno, Nakya Morna :o). To jsou mí největší přátelé, za které bych se bila hlava nehlava :oD. A samozřejmě ty,bez tebe by se naše kolej neobešla.:oDNu trochu jsem se rozepsala,snad to nevadí.
Tak díky, že jsi nám něco prozradila...=D


Mejdan a vyhodnocení kolejní soutěže Kolejní tajemství

30. března 2007 v 21:46 | Nakya Morna |  Soutěže
Soutěž s názvem "Kolejní tajemství" byla vyhlášena 12.2. 2007 za účelem podnícení aktivity a stmelení kolejí k sobě. Každé koleji bylo napsáno na kolejní forum, pro kterou bude vyrábět dárek v jakékoli podobě (jen se měli snažit trefit se do noty té koleje). Nám byl přisouzen Thunderstorm, a tak jsme se jako poněkud omráčení lvi pustili do práce. Po kolejní poradě jsme se rozhodli, že svůj dáreček pro Thundery spracujeme formou filmu, a tak jsme začali hledat animace, obrázky, hudbu a vymýšlet básničky za psychické podpory většiny koleje. A za pomoci naší skvělé kolejní profesorky Follew Xawer se nám to povedlo. Do termínu 5. března jsme odeslali hotový film se skvělou, dobře ladící hudbou.
A dne 30. března došlo k vyhodnocení této soutěže na skvělém mejdanu, který doprovázelo Angel radio (moderátor: Dozy- Eleamir Dobrý) . A jak to dopadlo?

1. místo - WATERFALL
2. místo - Glarystars
3. místo - Thunderstorm
4. místo - Moonshining

Gratulujeme všem zúčastněným!!!

Ötzi - opravdu jen mýty?

18. března 2007 v 22:20 | Follew Xawer |  Záhady, tajemno
Více než pět tisíc let odpočíval Ötzi v ledu. V roce 1991 Alpy vydaly mumii pravěkého muže, nikoli zmrzlého turistu, jak se někteří domnívali. Slavnou mrtvolu ale provází tajemství a možná prý i prokletí.
Od dob objevení hrobky faraona Tutanchamona patří ke koloritu hovořit o kletbě mrtvých. Také Ötzi je opředen řadou mýtů.
Například Rainer Henn, který byl mezi prvními, kteří se slavné mumie dotkli, zahynul při autonehodě. Shodou podivných okolností jel zrovna přednášet o pokroku, jejž vědci při zkoumání pravěkého muže učinili.
Jeden z horských vůdců, který pomáhal dostat Ötziho z ledu, zemřel při potápění a novinář, který filmoval vědecký tým, podlehl rakovině.
Walter Leitner, další z vědců, kteří mumii zkoumali, unikl Ötziho prokletí jen tak tak. Vysvětloval americkým novinářům svou teorii o tom, proč pravěký muž zemřel. Najednou se prudce zhoršilo počasí a celou skupinu musela zachraňovat helikoptéra. To se stalo v polovině října minulého roku.
Tou dobou se vypravil na túru i Helmut Simon, objevitel mrtvého muže. Ten však Ötziho hněvu neunikl. Záchranářům se podařilo jeho tělo nalézt až po týdenním pátrání.
Vražda, nebo sebeobrana?
Tyto události posilují dohady o Ötziho prokletí. Není sice jisté, zda pravěký muž pronásleduje ty, kteří ho vyrušili ze spánku, ale zcela určitě vědci vědí, že Ötzi zabíjel před svou smrtí. Původní teorie o tom, že muž z doby bronzové padl vyčerpáním, se ukázaly jako nepravdivé.
Ötzi zemřel násilnou smrtí a před svým skonem čelil v urputném boji přesile. Několik svých protivníků poslal na onen svět ještě dříve, než se tam dostal on sám.
Vědci totiž provedli tomografii Ötziho těla a pod jeho lopatkou našli hrot šípu. Navíc objevili poraněnou ruku, ve které svíral dýku. Policejní experti z toho usoudili, že šlo o boj zblízka. Ötzi byl střelen do zad a po zásahu nemohl hýbat levou paží.
Další překvapení přinesl rozbor krve na šípu, dýce i oděvu, který provedli australští vědci. Kromě horalovy vlastní krve objevili čtyři další vzorky.
Nevyřešenou záhadou jsou také stopy krve na Ötziho zádech - patrně v horách nebyl sám, někoho nesl. To dokládá také fakt, že mu někdo musel ze zad vytrhnout dřík šípu, kterým byl zasažen. Policejní experti pochybují, že by to zvládl sám.
Mnoho pochybností zůstává také kolem událostí, které mohly Ötziho zahnat tak vysoko do hor. Patrně nešlo o nějaký krvavý rituál. Profesor Leitner postavil svou teorii na Ötziho vysokém věku, podle testů se totiž tento horal dožil 46 let. Muselo tedy jít o stařešinu. Není vyloučeno, že se Ötzi stal obětí mladších příslušníků svého kmene, kteří toužili po jeho jistě výhodném postu.

Motivem však mohla být také krádež - někdo se mohl pokusit uzmout Ötzimu jeho drahocennou měděnou sekyru, symbol postavení kmenového vůdce.

Nové logo!

18. března 2007 v 19:42 | Hedvik Segon |  Hlasování
Vytvořil jsem nové Waterfallské logo,jak se vám líbí?Hlasujte v anketě!8D


Jak dobře znáš Waterfall 2...!...=D

7. března 2007 v 15:09 | Hedvik Segon |  Waterfall
1.Jak přesně zní jméno naší kolejní profesorky?

a)Follew Xawer
b)Follew Xaver
c)Folew Xaver


2.Kolikátá skončila kolej Waterfall v soutěži Mystický marathon?

a)první
b)druhá
c)třetí

3.Kolikátá skončila kolej Waterfall v soutěži InfoWeb?

a)první
b)druhá
c)třetí

4.Kolikátá skončila kolej Waterfall v loňském školním roce?

a)první
b)druhá
c)třetí

5.Jak se jmenoval(a) náš(naše) loňsýk(á) kolejní profesor(ka)?

a)Lestant
b)Azag
c)Magdalena

6.Jak se jmenovala naše kolej v Kouzelných Bradavicích?

a)Kerling
b)Eleanor
c)Bluewater

7.Jak se jmenuje Waterfallská(ý) 1.opatrovnice(opatrovník)?

a)Nakya Morna
b)Hedvik Segon
c)Corny Stývová

8.Jak se jmenuje Waterfallská(ý) 2.opatrovnice(opatrovník)?

a)Nakya Morna
b)Ysli Paf
c)Hedvik Segon

Klikněte pro zobrazení celéhočlánku,kde jsou výsledky.Tak jakpak jste dopadli,hlasujte v anketě!


Nová kolejní profesorka

7. března 2007 v 14:37 | Hedvik Segon |  Novinky
Vítáme naší novou kolejní profesorku Lilith Dark neboli také Follew Xaver.Nechť vede naše životní kroky správnou cestou,která je nám určená.

Soutěže o kterých jsme vás ještě neinformovali!

7. března 2007 v 14:30 | Hedvik Segon |  Soutěže
Kolejní tajemství