Numerologie

13. února 2006 v 20:35 | Hedvik Segon |  Úvod do magie
Proč numerologie, astrologie či grafologie? Zeptejte se prezidentů, králů a všech významných i méně významných osobností, proč si nechávají dělat rozbory? - Jsou chytří, chtějí pochopit své slabé i silné stránky, svoje potencionální vlastnosti, aby díky tomuto poznání s nimi uměli lépe zacházet. Mohou si uvědomit své skryté potenciály, které začnou zdokonalovat a naopak i své slabé stránky, kde by jim to dalo o mnoho více práce. Silná místa propracují a tam, kde se cítí slabí, to radši svěří někomu schopnějšímu. Nenastane tak tříštění sil, a každý dělá, na co má potenciál.
Nemluvíme zde však o horoskopech a výpočtech, které můžete běžně najít v časopisech a novinách. Na mysli mám důkladně zpracovanou osobní analýzu, díky níž pochopíme lépe svoje chování a sklony, stejně tak i svého okolí.
Numerologie a astrologie jsou po věky propojeny a pospojovány.
Již starověcí Chaldejci, Egypťané, Hinduisté, Esejci a mudrci arabského světa (kam se po rozpadu Římské říše přesunulo tehdejší veškeré vědění) byli mistry skrytých významů čísel. Někteří z těchto osvícenců objevili to, čemu se dnes říká precese, a vypočítali, že k ní dochází každých 25 850 let (tzv. Platónský rok, který je rozdělen na dvanáct znamení, které trvá cca 2 150 let, nyní se nacházíme ve věku Ryb a přecházíme do věku Vodnáře). Jak se k tomuto výpočtu dopracovali?
Čísla jsou principem a zdrojem všeho.
Pythagoras (6. stol. př. Kristem) nám zanechal svou základní teorii: "Čísla jsou principem a zdrojem všeho." Klíč k záhadám vesmíru byl svého času svěřen kněžím, rabínům a prelátům, kteří už před dávnými časy poztráceli pravdu ve svých klášterech a monastýrech, nebo ji pohřbili v tajných ceremoniích a záhadných rituálech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama