Element voda

13. února 2006 v 20:17 | Magdalena Simuel |  Vodní živel
Voda
Voda je nejdůležitější látkou na světě, bez ní bychom nemohli žít. Naše těla obsahují 90 % tekutin. Myšlenky a modlidby jsou v blízkosti vody zesíleny. Tak jako voda v přírodě tvoří oceány a řeky v neustálém koloběhu s atmosférou (deště), představuje i mezibuněčná tekutina v našem těle obdobně vnitřní prostředí ("astmosféru pro buněčný ľivot"). Voda je emocionální živel. Fantaziemi a sny vodních znamení se živí duchovní svět lidstva. "Vodní lidé jsou především v kontaktu se svými city, jsou otevřeni i těm nejjemnějším poznatkům o věcech mimo nás.
Voda reprezentuje oblast hlubokých emocí a reakcí na okolní svět, tudíž není náhodou, že jsou zrozenci vodních znamení přecitlivělí, psychicky snadno zranitelní. Jelikož voda je proměnlivá, nemá žádnou vlastní formu a pevnost, bývají vodní typy lidí ovlivnitelní, dají na mínění druhých lidí. Voda je emocionální energie, která je manifestovaná ve fyzickém světě. Představuje sílu základních životních rytmů. Příliv a odliv. Schopnost cítit a reagovat jako organismus.
Vodní znamení
Rak - je domov primární louže, z níž všichni pocházíme. Malá vodní hladina mikrokosmu, v níž se zrcadlí makrokosmos. Oběhové systémy umožňují pocit celistvosti, a tím i primární vědomí sebe sama na úrovni cítění a reagování.
Štír - je voda, která spojuje jedince se větším celkem. Záliv individuálního vědomí je spojen průlivem společenského, skupinového vědomí s oceánem vědomí kolektivního. Nebo také nevědomí. Je to přechodné stadium mezi Rakem a Rybami
Ryby - jsou vodou oceánu, obrovského živého funkčního strukturovaného prostředí, které má svůj rytmus, obyvatele i kulisy. Jedinec se v Rybách stává součástí organizovaného všelidského celku a podílí se na jeho rytmu produkce a distribuce
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Magdalena Simuel Magdalena Simuel | 28. března 2006 v 16:37 | Reagovat

Co dodat! Tohle je element voda ve vší své kráse!

2 Hedvik Segon Hedvik Segon | E-mail | 18. března 2007 v 15:23 | Reagovat

jj,tj

3 Pátrač Pátrač | Web | 20. srpna 2007 v 17:19 | Reagovat

Voda je nejdůležitější element na světě jen pro nás, protože lidé se snaží, aby žili na věky. A při tom jsou tak nepotřební.

4 Uranos Uranos | 22. dubna 2008 v 8:09 | Reagovat

Teda, Magdaleno, říct, že voda je nejdůležitější látkou a neříct, že všechny živly jsou stejně důležité, je přinejmenším odvážné...

Omlouvá tě jedině mladost a nevědomost. Oceňuji ale snahu po hledání Pravdy.

Život ve hmotě vyžaduje všechny živly, neboť z nich je tvořena interaktivní podstata fyzikálních nosičů vědomí. Bez země, ohně, vzduchu bychom stejně tak neexistovali, jako bez vody.

Tvůj okleštěný zodiak je k ničemu. Když budeš pozorně studovat energii zodiaku, dojdeš k tomu, že ne náhodou je v něm znamení dvanáct.

Naši stvořitelé k vytvoření vozítka potřebovali a také využili všechny živly, dokonce taky éterický. Proto je symbolem člověka číslo pět, nebo také symbolicky pěticípá hvězda.

Dokud se nestanete vším, nebudete ničím. Hledejte harmonii živlů a poznejte, že jste Duše, Synové Mysli.

Existuje poznání, které vede ke svobodě. Magie nemá opodstatnění, dokud není přítomno absolutně přesné vědomí souvislostí. Bílým mágem je Duše, zatímco osobnost může být jedině mágem černým.

Hledejte v sobě, tam jsou všechny odpovědi. Zevní poznání dává zkušenost, poznání sama sebe dává - SVOBODU.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama