Čínská astrologie

13. února 2006 v 20:37 | Hedvik Segon |  Úvod do magie
Čínský lunární kalendář
Čínský lunární kalendář je nejstarší v historii. Je znám už od roku 2673 př. n. l. Tehdy císař Chuang-ti zavedl první cyklus tohoto zvěrokruhu. Úplný cyklus trvá šedesát let a tvoří ho pět běžných cyklů po dvanácti letech, které se opakují. K jednotlivým rokům těchto běžných dvanáctiletých cyklů jsou přiřazena jednotlivá zvířecí znamení. Protože lunární kalendář se od našeho značně liší a roky nezačínají vždy ve stejný den. Účinek jednotlivých znamení navíc zeslabuje nebo zesiluje jeden z pěti prvků, které se také postupně střídají.
Je to dřevo, které ovládá planeta Jupiter, oheň ovládaný Marsem, země pod vládou Saturnu, kov, který ovlivňuje Venuše a voda pod vlivem Merkuru. Aby vše bylo ještě složitější, prvky se štěpí na kladné a záporné póly - jin a jang. Nechceme tu popisovat podrobné horoskopy, které navíc závisejí i na hodině, v níž se člověk narodil. Jde o základní charakteristiku znamení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 panna panna | 6. května 2006 v 19:59 | Reagovat

poradite mi neco o mem znameni?pls predem diky.....

2 Hedvik Segon Hedvik Segon | 2. listopadu 2006 v 13:34 | Reagovat

PANNA

Zemské znamení pod vlivem planety Merkur

Jak poznáte 100% Pannu:

Osoba narozená v tomto znamení určitě nebude patřit k těm, kteří na sebe upoutávají pozornost. Pokud ano, tak zjevně v případě, že má ohnivý ascendent. Většinou je středního vzrůstu, budí zdání křehkosti, ale má v sobě více síly než tušíte. Díky tomu vydrží dlouho a intenzivně pracovat. Pěkná souměrná tvář je přemýšlivá, občas zadumaná až zamračená, jako by se zabývala vážným problémem. Pohled je výrazný, jasný, ale těkající. Stačí všechno zaznamenávat stejně jako Blíženci. Panně rozhodně nic neunikne. Má osobitý půvab, šarm, umí být kousavá i roztomilá. A hlavně, nepřeje si být nikomu zavázaná, ani na nikom závislá. Potrpí si na dochvilnost, příjemný slušný zevnějšek a na solidní úroveň v konverzaci i na útulnost prostředí.

Láska a partnerství:

Panna vždy touží po čistém až ryzím vztahu, po upřímnosti a hlubokých citech. Říká se, že partner přesně podle jejích představ se snad ani nenarodil. Je přecitlivělá, obává se kritiky, bojí se, že bude špatně pochopena. Ve svém výběru partnera je opatrná, ale i náročná. Přitahují ji zajímavé osobnosti, rarity; nejprve zahoří silnou láskou, později se utvrdí v tom, že se zmýlila, a přestože jí to může vyrvat srdce z hrudi, takový vztah ukončí. Snad také proto mnoho Panen zůstává osamělých. Přeje si být sama sebou, vážit si sama sebe. Nechce být nikým ovládaná, takže se nedokáže lásce přizpůsobit, až do té míry, aby ztratila sama sebe. Vše musí probíhat v panenském pořádku. V lásce Panen hledejte spíše kvalitu než kvantitu. Bývají věrnými a spolehlivými partnery.

Kdo hledá milou, něžnou a věrnou domácí bytost, měl by se rozhodně poohlédnout po Panně.

S kým si Panna rozumí:

Slušně si rozumí se svými zemskými druhy Býkem, jinou Pannou a Kozorohem. Nejlepší spojení bývá Panna + Býk. Převážně domácky laděné povahy, záliba v rodině, pracovitost, společné plány, šetrnost, vše přinášet domů, žádné přílišné přátelení s druhými. Ohnivá znamení Berana a Lva velmi obdivuje, rozhodně se s nimi nenudí. může s nimi žít, ale ne vždy se s nimi cítí šťastná. Střelec ji přitahuje a provokuje zároveň. Většinou to bývá složité spojení plné nepochopení. Zde je třeba být velmi tolerantní - vyjít vstříc na půl cesty.

Se vzdušnými znameními Blíženců a Vah nachází společnou řeč zejména v intelektuální sféře. V běžném životě se příliš nedoplňují, ale mohou spolu docela dobře vyjít. S Vodnářem se Panna cítí nejistá kvůli jeho nespočetným zálibám, které by jí mohly přerůstat přes hlavu. Řídí ho, vylaďuje jeho nálady... V partnerovi spíše nachází rozverné dítě než osobu, o níž by se mohla opřít.

Vodní znamení, Raci a Štíři, si celkem s Pannou rozumí. Rak nesmí příliš před Panenkou vzdychat a Štír by se neměl tolik rozčilovat. To Panenka nesnáší. Nejobtížnější je spojení Panna + Ryba. Tato dvě znamení se přitahují jako magnet a z velké lásky většinou vstupují do manželství. Bohužel, jen málokteré vydrží. Může to zavinit odlišný rytmus energie, ztráta porozumění. Nakonec zbývá pouze trpké a dlouhodobé zklamání. Znám i páry, není jich ale mnoho, kteří se dodnes zbožňují a veškerá životní úskalí překonali.

Jak vést dialog s Pannou:

Rozumně, vtipně a přímo k věci. Nesnáší dlouhé okolky, vytáčky nejasnou řeč. Statečnost názorů, slov a činů ji vždy ohromí. Panna dokáže naslouchat jako málokteré znamení, ale musí cítit z projevu upřímnost a snahu se někam dostat.

Nesnáší slibotechny, osoby bezradné, velkohubé, které všechno znají a vědí. Tváří se zarputile, když jí druhý skáče do řeči. Potřebuje se nutně hovoru zúčastnit, třebaže až na samém konci. Potřebuje dospět k řešení. Od rozdělané práce neutíká a neporuší ani kontinuitu dialogu. Bude-li to pouze prázdné mlácení slámy, neurazí vás, ale taktně, a věřte že brzy, se rozloučí. K jejímu srdci jste nepřilnuli, ani intelektem jste ji nezaujali. Další schůzka se nekoná, ledaže by Panna musela z pracovních či jiných důvodů, ale určitě ne z důvodů milostných.

3 scarleta scarleta | E-mail | 8. února 2007 v 12:36 | Reagovat

Potřebovala bych poradit. Pročítám si knihu Čínská astrologie od Man-Ho Kwok a narazila jsem na problém. Nejsem schopna pochopit výpočet "určení dne narození podle lunárního kalendáře". Je zde několik výpočtů pro ukázku, ale ani na nich jsem na to nepřišla. Nevím jak se dopočítali výsledku. U příkladu narodil jste se 19.3.1960 den vašeho narození připadá na 22 den. Jak na to přišli? Beru že 27.2 počítám jako první den a přičítám, ale co a jak?Když vezmu, že v tom roce byl přestupný rok a vezmu v potas jen 27,28,29 a pak počítám znova od 1 tak kolik dnů musím napočítat? Nevím jestli mám počítat počet dnů jako od 1.1. do 19.3 což by bylo 79, ale to by mi vyšlo na 12. Když bych počítala pouze od 1.3 do 19.3 což je 19 dnů. Tak se stejně na tu 22 nedostanu. Nevím si rady. Díky za pomoc.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama